Öeldakse, et surnutest räägitakse ainult head. Välja arvatud juhul, kui lahkunu oli tõeline tõbras. Sellisel juhul saab surmast suurepärase musta komöödia, nagu "Stalini surm".
1953. aastal leidis aset mitu maailma ajaloo seisukohast olulist sündmust. Ian Flemingi romaanis "Casino Royale" tutvustati planeedile salaagent James Bondi, Hugh Hefner hakkas välja andma ajakirja "Playboy" ning mis kõige olulisem, 5. märtsil vabanes planeet verejanulisest massimõrvarist Jossif Stalinist. Sellest sündmusest ning sellele järgnenud kulissidetagusest võimuvõitlusest voolisid prantslased  Thierry Robin ja Fabien Nury 2010. aastal ilmunud koomiksiromaani "La Mort de Staline".
Šotimaal sündinud itaaliapärase nimega komöödiageenius Armando Iannucci suunab selle allikmaterjali toel kaamera sündmustele, mis vahetult eelnevad ja järgnevad Stalini siit ilmast lahkumisele ja meie silme ees avaneb absurditeater ja võimuvõitlus, mida tuleb oma silmaga näha selleks, et seda uskuma jääda.
 Nõukogude paradiis saab valusa hoobi ühel hommikul, kui "suure juhi ja õpetaja" lähikondlased leiavad "isakese" põrandalt „omaenda ebaväärikuse loigus“. Aga sel seltskonnal, kuhu kuuluvad seltsimehed Malenkov, Hruštšov, Molotov, Beria ja Žukov (unustada ei tohi ka Stalini joodikust poega Vassilit ja kalestunud tütart Svetlanat) ei ole leinamiseks aega. Selle asemel on vaja asuda otsustavalt tegutsema, et tagada endale turvaline äraolemine võimalikult kõrgel positsioonil ka uue võimu ajal. Võib-olla isegi selle absoluutses tipus!
Eestis pole ilmselt olemas perekonda, kelle saatust Stalin ja Nõukogude võim mingil moel ei puudutanud. Mine tea, ehk pakub Iannucci nägemus toonastest sündmustest siinsele vaatajale mingi omalaadse katarsise.
Osades Steve Buscemi ("Reservoir Dogs"), Simon Russell Beale ("Penny Dreadful"), Paddy Considine ("Hot Fuzz", "Bourne'i ultimaatum"), Rupert Friend ("Homeland"), Jason Isaacs ("Harry Potter"), Olga Kurylenko ("Quantum of Solace"), Michael Palin ("Monty Python and the Holy Grail"), Andrea Riseborough ("Birdman"), Paul Whitehouse ("Fast Show") ja Jeffrey Tambor ("Arrested Development").