Meil Eestis on Jõgevalt pärit uisuprintsess, 14. aprillil 26. sünnipäeva tähistanud Saskia Alusalu, ameeriklastel aga kurikuulus Tonya Harding, kelle elulugu on kui segu kriminaalkroonikast ja mustast komöödiast.
Elus ohtralt valesid valikuid teinud naise kirju saatus jäi silma ettevõtlikule Oscari nominendile Margot Robbiele, kellest saigi filmi MINA, TONYA (I, Tonya) liikumapanev jõud. Sest Margot sai juba ammu aru, et Hollywoodis jõuavad kaugele need, kes ise enda eest välja astuvad ega oota, millal mõni mahlane projekt neile sülle potsatab. 
Ja mahlane on Tonya Hardingu lugu kohe kindlasti. Pajjudes Austraalia kaunitarile võimalust Deadpool kombel neljandat seina lõhkudes otse püblikuga suhelda. Stsenarist Steven Rogers sai värvikat materjali otse algallikast, inrervjueerides Tonya Hardingit kaks päeva jutti. Häbisse langenud olümpiasportlase enda sõnul polnud tal selleks hetkek enam midagi kaotada. 

Filmis heidetakse pilk väikese Tonya (üks oma vanuseklassi andekamaid noori näitlejaid Mckenna Grace) raskele lapsepõlvele, mis kulges suuresti jäähallis oma halastamatu ema käe all.


Tõelise anti-ema LaVona rolliga Oscari võitnud Allison Janney (kes tegi oma rolli ära kõigest kaheksa päevaga) ammutas ilmselt mõndagi isiklikest kogemustest, sest oli temagi maast madalast uiskude külge kleebitud, kuni traagiline kokkupõrge klaasuksega ja sellega kaasnenud jalavigastus uisukarjäärile kriipsu peale tõmbas.


Kuigi perfektsionist Margot Robbie treenis kui meeletu, ei jõudnud ta siiski päris samale tasemele kui tema poolt kujutatud Tonya ehk siis tema poolt filmis sooritatud ülimalt raske ja keeruline kolmikaksel saavutati filmitrikkide abiga. Mis on ka mõistetav, sest nagu tõdes filmi produtsent Tom Ackerley, on alates Tonya Hardingi aegadest olnud kõigest kuus naisuisutajat, kes selle trikiga hakkama said. "Kui praegusel ajal oleks selline uisutaja võtta, siis ta pigem treeniks olümpiamängudeks ega saaks lubada endale riskimist ühe filmi heaks." 

Kolmele Oscarile nomineeritud filmi seltsis (lisaks võitjale Janneyle pälvisid nominatsiooni Margot Robbie ja filmi meisterlik montaaž) mööduvad kaks tundi kui lennates. Nii ei jõua karantiinimuredele mõeldagi.