Mel Gibsoni tuntuimad tegelaskujud politseinikud. "Mad Maxi" Max Rockatansky ning "Surmarelva" lugude Martin Riggs. Sama ametit peab Brett RIdgeman filmis "Näoga mööda asfalti", aga sellega sarnasused ka piirduvad.
Mida on üks politseinik valmis keerulisse olukorda sattudes tegema, et kanda hoolt oma perekonna eest?
Selle probleemiga põrkab ühel päeval kokku karmikäeline "vana kooli" korravalvur Brett Ridgeman (Mel Gibson), kes ühes oma lühikest süütenööri omava noorema paarimehe Anthony Lurasettiga (Vince Vaughn) on üht järjekordselt kahtlusalust tavapärasest veidi karmimalt kohelnud kui viisakas oleks.


Võib-olla poleks sellest muidu suurt midagi, üks inimjätis sai avansina paar kolakat, aga see kõik on toimunud uudishimuliku pealtnägija mobiiltelefoni vaateväljas ning peatselt on klipp sotsiaalmeedias ja õhtustes uudistes laineid löömas. Kuna sellele järgneb 6 nädalat "palgata järelemõtlemisaega" ning peret on vaja kuidagi üleval pidada, koorubki meeste peas mõte endale ühe kriminaali käest õiglane kompensatsioon nõutada...


Tuleb lihtsalt oodata õiget hetke. Kui aga see hetk saabub vägivaldsemalt ja jõhkramalt, kui kumbki mees oodata on osanud, peavad nad jooksu pealt otsustama, kas jääda oma esialgse plaani juurde või teha nii nagu on õige...

Kes elab, kes sureb, kes saab rikkaks? Nende tegelaskujude saatuse kirjutavad kuulid.

Filmi stsenaristiks ja režissööriks on S. Craig Zahler, kelle eelmisteks töödeks on ultravägivaldsed ning pigimusta huumoriga vürtsitatud "Bone Tomahawk" ja "Brawl in Cell Block 99". Zahleri fännid ei pea pettuma - samadele tingimustele vastab ka "Näoga mööda asfalti".

Peaosades Mel Gibson ("Kartmatu") ja Vince Vaughn ("Brawl in Cell Block 99"), kusjuures Gibsoni viimases lavastajatöös "Hacksaw RIdge'i lahing" kaasa löönud Vaughn oli see, kes Gibsonile stsenaariumit näitas, Zahlerit kiitis ja need kaks meest omavahel kokku viis.

Lisaks neile teevad kaasa Don Johnson ("Nugade peal"), Michael Jai White ("Pimeduse rüütel", "Black Dynamite"), Thomas Kretschmann ("Tasujad: Ultroni ajastu"), Tory Kittles ("True Detective"), Jennifer Carpenter ("Dexter") ja vanameister Udo Kier ("Blade").