Jokkeri rolliga viimaks Oscari võitnud Joaquin Phoenix on kogu oma karjääri kestel teinud ootamatuid valikuid. Kindlasti kuulub nende hulka ka viimaste aastate omanäoliseim vestern "SIstersi vennad". 
Musta huumoriga vürtsitatud krimiseiklus algab 1851. aastal Oregonis ning selle keskmes on kurikuulsad palgamõrvarid  Eli (John C. Reilly) ja Charlie Sisters (Joaqun Phoenix).

Nende uusim tööots: otsida üles ja saata teise ilma keemikust kullaotsija Hermann Kermit Warm
(Riz Ahmed), kes olevat varastanud nende bossi (Rutger Hauer) tagant. Olukorda ei muuda sugugi lihtsamaks sama sihtmärki taga ajav pearahakütt John Morris (Jake Gyllenhaal).


Filmi aluseks on Patrick Dewitti romaan "The Sisters Brothers" (2011). Mõnevõrra ootamatu valik  on filmi lavastaja ja kaasstsenarist. Selleks on Jacques Audiard, kelle eelmiseks filmiks Cannes'i Kuldse Palmioksa võiitja "Dheepan". "Sistersi vennad" on mehe esimene ingliskeelne lavastajatöö.


Kulda leidis Audiard ka käesoleva filmiga, sest prantsuse Oscarite ehk César'ide jagamisel pärjati "Sistersi vendi" parima lavastaja, operaatori, kuntsnikutöö ja heli kategooriates.

Sarnaselt paljude linateostega on ka see film elav näide sellest, et filmikunst on tegelikult suur pettus. tegevuspaigaks võib olla küll Kodusõja-eelne Metsik Lääs, aga võtted toimusid hoopis Prantsusmaal, Hispaanias ja Rumeenias!


"Sistersi vennad" (The SIsters Brothers)
Filmi pikkus: 2.02
Lavastaja: Jaques Audiard
Stsenaristid:  Jaques Audiard ja Thomas Bidegain.
Osades Joaquin Phoenix ("Jokker", "Gladiaator"), John C. Reilly ("Kasuvennad"), Jake Gyllenhaal ("Vasakukäeline"), Riz Ahmed ("Venom", "Rogue One"), Rutger Hauer ("Blade Runner") ja teised.